В період з 04.04.2017 по 29.06.2017 відбулося наукове стажування аспіранта кафедри фізики металів Круглова І.О. до дослідницького синхротронного комплексу третього покоління RIKEN SPring-8, Японія. Дана поїздка стала продовженням роботи по спільному українсько-японському проекту між кафедрою фізики металів та синхротронним центром RIKEN SPring-8 Center.

SPring-8 є найбільшим в світі синхротронним центром третього покоління з енергією прискорених часток 8 ГеВ та широким спектром довжин хвиль випромінювання, що відкриває колосальні можливості для досліджень в різних областях науки.

Синхротронний центр RIKEN SPring-8 Center

Основна мета даного стажування полягала у проведенні низькоенергетичної іонної обробки серії нанорозмірних металевих плівкових композицій різного хімічного складу та проведенні структурних досліджень з використанням синхротронного випромінювання за методикою ширококутового розсіювання ковзаю чого променя (GIWAXS) на бімлайні RIKEN Materials Science BL44B2.

Аспірант КФМ Круглов І.О. з японськими вченими на дні відкритих дверей синхротронного комплексу RIKEN SPring-8

Окрім дослідницької діяльності була можливість відвідати з екскурсією міста Осака та Нара.

Вид на м. Осаку з оглядової вежі