Враження студентів гр. ФМ-32 О.Бессмертної і М.Коваленко про перебуванні у Німеччині при виконанні магістерських робіт за грантом ДААД (2018/2019)

Світ сучасної науки виявився набагато ближчим, ніж нам здавалося на перших курсах навчання на інженерно-фізичному факультеті. Саме на магістратурі нам, - двом магістрам кафедри фізики металів, - випала можливість стати учасниками міжнародної програми академічної мобільності DAAD (нім. Deutscher Akademischer Austauschdienst) за проектом Leonard-Euler 2018 - 2019 в Аугсбурському університеті, Німеччина.

У рамках цього проекту студентів запрошують безпосередньо до університету в Німеччині, аби власноруч проводити експерименти та дослідження, працювати в команді аспірантів та молодих вчених під керівництвом досвідченого професора. Ні, тут немає навчання, пар, лекцій, заліків. Цілий місяць перебування в університеті Аугсбурга на кафедрі експериментальної фізики-4,, яку очолює проф.М. Альбрехт, був цілком присвячений науковій робот за темою магістерський роботи «Формування скорміонів в нанорозмірних плівках Mn-Si»,( керівник з української сторони проф. Ю.М.Макогон). Наш проект стосувався магнітних матеріалів нового класу, - скирміонів, - які, в теорії, мають високу щільність запису при збереженні мінімальних розмірів носіїв пам'яті. Але це - теорія, і нашою метою було її перевірити: чи спростувати, чи підтвердити. У нас була можливість працювати на сучасному потужному обладнанні (sputtering machine, SQUID-machine, атомно-силовий мікроскоп тощо). Набуття таких практичних навичок призводить до розуміння того, чим саме займаються спеціалісти нашої галузі.

Звичайно, якість роботи над проектом залежить і від колективу, в якому доводиться працювати. Нам дуже пощастило, адже наукова група на кафедрі експериментальної фізики-4 дуже дружньо до нас ставилася. Це - команда професіоналів, тому всі, до кого ми зверталися за порадою чи допомогою, радо пояснювали нам все незрозуміле та відповідали на всі наші питання. Можливість взяти участь у даній програмі стала неоціненним внеском у наш професійний розвиток як інженерів-матеріалознавців та дала можливість отримати неоціненний досвід..

О..Бессмертна
М.Коваленко