Комп'ютерна мережа "PhysMetNet"


 

Комп‘ютерна мережа кафедри фізики металів НТУУ "КПІ" "PhysMetNet" є технічною і технологічною базою віртуального освітнього простору кафедри фізики металів і об‘єднує в єдину систему комп‘ютери викладачів, наукових співробітників, комп‘ютери, які розташовані у 3-х методичних кабінетах для самостійної роботи студентів і аспірантів та в комп‘ютерному класі для аудиторних занять (рис. 1).

 

 
 Рис.1. Загальна схема локальної комп’ютерної мережі – технічної бази віртуального освітнього простору кафедри.

 

Усі робочі комп‘ютери зв‘язані із системою керуючих серверів. Через головний сервер мережі (LAN server на рис. 1) здійснюється адміністрування мережі та системна політика, яка забезпечує безпеку даних і парольний доступ  всіх його користувачів до електронних ресурсів, розміщених в освітньому просторі кафедри, в електронному кампусі університету, роботу он-лайн з встановленими на серверах мережі PhysMetNet та суперкомпютері НТУУ «КПІ» програмним забезпеченням з будь-якого комп‘ютера кафедри, з комп‘ютерів мережі НТУУ "КПІ" або підключених до Інтернет віддалених комп‘ютерів.

 

  Файловий сервер (File server на рис.1) виконує функції збереження і резервування електронних інформаційних ресурсів. Для цього сервер обладнано RAID-системою жорстких дисків, тобто дані одночасно дублюються на декількох дисках, і вихід з ладу одного з них не призводить до втрат інформації та порушенню дієздатності сервера і мережі. На заняттях і для виконання громіздких розрахунків комп‘ютери мережі кафедри  працюють  в режимі робочих станцій, використовуючи обчислювальні можливості термінал-сервера (Terminal server на рис.1). Сервер доступу до зовнішніх мереж (Шлюз&Firewall на рис. 1) забезпечує захищений від комп‘ютерних вірусів та несанкціонованого доступу до даних зв‘язок з комп‘ютерами кампусової мережі університету та з Інтернет. У мережі "PhysMetNet" запроваджено різноманітні засоби телекомунікації учасників: локальна електронна пошта, передача оперативних повідомлень, “віртуальна класна дошка”, чат, тематичний форум (ссылка). Одержавши досвід роботи і спілкування он-лайн, наші студенти надалі ефективно використовують Інтернет у навчальній та дослідницькій діяльності, а викладачі набувають досвіду інформаційної та методичної підтримки студентів у ситуації, наближеній до реального дистанційного навчання.

 


 

TOP